Elektronická evidence tržeb

Elektronická evidence tržeb – SVJ

Příjmy společenství vlastníků jednotek z:

- dotací,

- příspěvků vlastníků jednotek na správu domu a pozemku,

- úhrad za plnění spojená s užíváním bytu a nebytových prostor,

nejsou podle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů předmětem daně, tudíž podle zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb nejsou příjmem, který by EET podléhal.

Vzhledem k omezené možnosti podnikání SVJ budou ostatní příjmy naplňovat výjimku z evidovaných tržeb, popř. se nebude jednat o příjmy společenství, ale jednotlivých vlastníků, které EET vůbec nepodléhají.

Elektronická evidence tržeb – BD

Podle současné právní úpravy budou BD dotčeny EET v případech, kdy vybírají nájemné (ať se nazývá jakkoliv, např. „dlouhodobá záloha na opravy domu“), zálohy na služby, nedoplatky, popř. jiné poplatky v hotovosti.

Z EET jsou vyloučeny příjmy, které nejsou podle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů předmětem daně, přičemž „příjem z nájemného družstevního bytu nebo družstevního nebytového prostoru a z úhrady za plnění poskytované s užíváním tohoto bytu nebo nebytového prostoru plynoucí na základě nájemní smlouvy mezi bytovým družstvem a jeho členem” jsou příjmy od daně osvobozené, tedy dle zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb za příjmy podléhající EET.

Řešením je od 1.5.2020 zcela vyloučit hotovostní příjmy (v případě, že člen družstva či nájemce nemá bankovní účet, tak aby platby ve prospěch družstva činil výhradně přímým vkladem na bankovní účet BD).

Rychlý kontakt

Aktuality

 • Dočasné uzavření provozovny

  17.3.2020

  Vzhledem k epidemiologické situaci v České republice rušíme návštěvní hodiny do odvolání. K zastižení jsme na obvyklých tel.číslech a emailech, uvedených v kontaktech. Děkujeme za pochopení.

 • Nouzový stav

  12.3.2020

  Od pátku 13.3.2020 od 6:00 se v rámci vyhlášení nouzového stavu na území ČR plošně zakazují veškeré akce, které přesahují počet 30 osob. Opatření se týká rovněž plánovaných členských schůzí bytových družstev a shromáždění SVJ. Opatření potrvá zatím po dobu 30 dnů.

 • 26.2.2020

  Povinnost uchovávat zápisy z jednání nejvyššího orgánu právnické osoby (shromáždění, členské schůze apod.)

 • PF 2020

  19.12.2019

  Krásné Vánoce a jen vše dobré v novém roce, hodně štěstí, zdraví a úspěchů, Vám přeje tým Správa Morava.

 • Povinnost dálkového odečtu vody a tepla

  24.11.2019

  Povinnost dálkového odečtu vody a tepla

Starší »